O nas

Kancelaria Radców Prawnych Dagmara Bak, Zofia Cioma spółka cywilna z siedzibą w Namysłowie została utworzona przez radców prawnych posiadających doświadczenie nabyte w ramach uprzednio prowadzonej działalności prawniczej oraz indywidualnego dorobku zawodowego.

Oferujemy kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów administracji publicznej, szpitali, spółdzielni, stowarzyszeń i fundacji, kół łowieckich. Świadczymy także pomoc dla klienta indywidualnego z każdej dziedziny prawa.

Nasze atuty:

 • świadczenie usług osobiście i wyłącznie przez radców prawnych;
 • wszechstronne doświadczenie z szeroko pojętego prawa administracyjnego i samorządowego poparte kilkunastoletnią praktyką, ponadto z prawa gospodarczego, cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego;
 • znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem środków unijnych;
 • elastyczne formy świadczenia usług prawnych: dyżury, porady telefoniczne, mailowe.

Kancelaria na stałe współpracuje z firmami świadczącymi pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych.

Aktualności
 • Z orzecznictwa Sądu Najwyższego

  sn.jpeg

  Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 16 maja 2017 r., III CZP 101/16

  Służebność przesyłu może być ustanowiona na prawie użytkowania wieczystego; użytkownik wieczysty nie może jednak skutecznie żądać ustanowienia takiej służebności, jeżeli urządzenia przesyłowe - zainstalowane przez przedsiębiorstwo państwowe  w okresie obowiązywania zasady jednolitej własności państwowej - znajdowały się na nieruchomości Skarbu Państwa przed oddaniem jej w użytkowanie wieczyste.

  ***

  Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 12 maja 2017 r., III CZP 5/17

  ​Roszczenie osób fizycznych, wspólników spółki cywilnej, którzy na nieruchomości wchodzącej w skład ich majątku wspólnego prowadzą hotel, o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z tej nieruchomości w związku z przebiegiem przez nią gazociągu należącego do przedsiębiorcy przesyłowego przedawnia się w terminie trzech lat.

  ***

  Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 19 kwietnia 2017 r., III CZP 84/16

  ​Korzystanie z nieruchomości przez posiadacza samoistnego, który oddał rzecz do używania najemcy, polega wyłącznie na pobieraniu pożytków cywilnych (art. 224 i 225 k.c.).

  więcej»
 • Wzory dokumentów

  więcej»
Wizyt dzisiaj: 21, w tym miesiącu: 941, wszystkich wizyt: 100486
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms